buna seara.nu am mai gasit o problema asemanatoare si am postat aici.sper ca nu gresesc.ma poate ajuta cineva?va rog cei de la biroul de urbanism mi-au cerut intocmirea unei documentatii PUD cu ilustrare de tema, in cazul in care doresc alte retrageri fata de cele din PUG-ul localitatii. am intocmit un PUD(plansa desenata), in care am cerut modificarea retragerilor laterale in limita codului civil.dar pe cei de la urbanism nu ii intereseaza doar distantele cerute de mine.vor sa stie si forma exacta a casei,amplasarea pe teren,retragerile fixe pe care le doresc,practic vor aproape un proiect de casa.nu imi dau voie sa cer doar aprobarea modificarii distantelor laterale(ceea ce a generat acest PUD). mai nou,in 2013 legea 350 a fost modificata si spune ca PUD-ul reglementeaza procentul de ocupare al terenului, ceea ce primaria contrazice. va rog sa imi spuneti in ce masura pot sa imi ceara constructia exacta a casei daca prin PUD modific retragerile, si daca se poate modifica prin PUD procentul de ocupare al terenului. multumesc!