Masina de spalat INDESIT WIN 101 - cum demontez cuva?

Buna ziua Ma-am lovit si eu de o problema la o masina de spalat INDESIT WIN 101 ( 46464840100 ) la care s-au dus rulmenti, toate bune zic, o demontez vad ce serie au rulmenti si semeringul si o sa-i schimb dar dupa demontare surpriza, cuva nu se poate demonta si implicit sa ajung la rulmenti deoarece am observat ca este capsulata la cald cred deoarece se vad acele amprente de strangere de imprejurul capacului cuvei, nu are nici suruburi nici cleme cum aveau alte masini. Ce ma puteti sfatui : -se poate desface la cald cu o suflanta de aer cald si apoi lipita si etansata cu silicon? -trebuie alta cuva cu tot cu tambur? in acest caz investitia cred ca e un pic cam mare Cu stima si va multumesc pt un raspuns anticipat
Buna.Da modelele noi de indesit sunt dotate cu cuve capsate nedemontabile,asta e politica lor de ( Low Cost ). Unele service-uri le taie si le repara dar cel mai bine e sa fie schimbata cuva cu tot.
in acest caz daca as opta pt schimbare cuvei cu una noua asta ar insemna un cost de aproape 50% din pretul uneia noi, oricum voi incerca sa o tai ca oricum va sfarsi pt teste iar daca o reusec o voi tine pt spalari ocazionale rufe foarte murdare Cu stima Radu
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.